domowa siłownia

Mała siłownia w domu a fitness. Co i dlaczego wybrać?

Podjęcie decyzji o ćwiczeniach jest pierwszym krokiem do sukcesu, lecz szybko rodzi się pytanie co wybrać – przygotowanie siłowni w domu, czy też karnet do klubu fitness. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom tych rozwiązań, by zastanowić się, która opcja będzie lepsza.

Co dają ćwiczenia w domu?

Zorganizowanie domowej siłowni chodzi zapewne każdemu po głowie, lecz często wątpimy czy nie pochłonie to zbyt wiele zaangażowania i pieniędzy. W praktyce jednak do zaaranżowania swojej strefy ćwiczeń będą potrzebne jedynie podstawowe przyrządy, więc choć jednorazowy wydatek może być spory, to na dłuższą metę i tak wiele więcej zapłaci się za karnety. Dodatkowym atutem jest to, że możemy wybrać takie urządzenia i przedmioty jakie chcemy. Takie rozwiązanie pozwala też zaoszczędzić czas związany z dojazdami, a ćwiczenia w domowej siłowni możemy wykonać kiedy będziemy chcieli – wybierając wolną chwilę w ciągu dnia. Uzyskujemy także komfort dotyczący samego treningu, unikając kolejek do urządzeń oraz krępujących komentarzy. Treningi w domu wymagają jednak wewnętrznej motywacji i siłą rzeczy niosą ze sobą pewne ograniczenia. 

Jaka jest przewaga klubu?

Przede wszystkim w salonie fitness znajdziemy przeważnie bardziej profesjonalny i zróżnicowany sprzęt, a do tego zawsze znajdzie się jakiś pracownik, który podpowie nam jak ćwiczyć i skoryguje ewentualne błędy techniczne. Osoby nastawione na wyraźną poprawę i rozbudowę sylwetki powinny skorzystać raczej z tej opcji, gdyż nie będzie tu praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących ćwiczeń. Dla wielu osób cenny jest też fakt samej zewnętrznej motywacji – kupienie karnetu sprawia, że czujemy się zobowiązani by udać się tam, a widząc innych trenujących, sami także zaczniemy ćwiczyć. Pewien problem stanowi czasochłonność regularnych wizyt w klubie, a także fakt, że chcąc nie chcąc spotkamy tam czasami niezbyt przyjemne osoby, które mogą negatywnie nastawić nas do ćwiczeń.

Ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, który z tych wyborów będzie lepszy, bowiem jest to uzależnione od naszego nastawienia oraz stawianych sobie celów. Jeżeli mamy w sobie samozaparcie do codziennych ćwiczeń i zależy nam przede wszystkim na ruchu, a nie spektakularnych wynikach, to domowa siłownia będzie znakomitym rozwiązaniem. Jeśli jednak wiemy, że braknie nam motywacji lub chcemy znacząco rozbudować sylwetkę – należy się raczej kierować do profesjonalnego klubu fitness.

Informacje powstały na podstawie treści dostępnej na stronie
https://benchk.com/

5 thoughts on “Mała siłownia w domu a fitness. Co i dlaczego wybrać?

  1. Wydaj nam się, ze jednak klub fitness ma tą przewagę, ze idziemy do ludzi, Możemy tam nawiazać kontakty i wspólna praca motywuje. Wiem, że czesto ludzie z nadwagą się ograniczają ale uważam, ze zapisanie sie na zajęcia pomaga również w samoakceptacji.

  2. Siłownia w domu jest dobrym rozwiązanie, ale musimy mieć wiedzę o tym, jak ćwiczyć. Jeśli jej nie mamy, możemy niestety zrobić sobie krzywdę. Dużo lepszym rozwiązaniem jest na początek korzystanie z pomocy trenera w siłowni publicznej. A jeśli już mamy wiedzę mieć własną — domową.

  3. Siłownia w domu jest lepszym rozwiązaniem dla osób, które już mają wiedzę jak ćwiczyć. Dla osób początkujących dużo lepszym rozwiązaniem będą zajęcia na siłowni z trenerem.

  4. Możliwości są ogromne. Ale aktywność fizyczna to również jazda na rowerze, jazda na nartach czy po prostu spacer. Należy jednak pamiętać, że spory takie jak jazda na nartach wymaga odpowiedniego sprzętu i zabezpieczenia — kask jest tu kluczowy i obowiązkowy. Tak samo jest w przypadku roweru czy jazdy na łyżworolkach, a nawet hulajnodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *