Reklama
  • Wtorek, 14 października 2014 (11:05)

    Jak podwyższyć alimenty na dziecko?

Reklama

Możesz o to wystąpić w następujących sytuacjach: – jeśli zwiększyły się wydatki na dziecko od czasu zasądzenia poprzedniej kwoty; – jeżeli poprawiła się sytuacja ojca, np. więcej zarabia; – gdy pogorszyła się twoja sytuacja, np. straciłaś pracę.

Konieczne jest uzasadnienie żądań. Pozew o podwyższenie alimentów można uzasadnić np. tym, że dziecko zaczęło chodzić do szkoły, na zajęcia dodatkowe – i wzrosły wydatki na jego utrzymanie. Należy też napisać, jakie ponosi się opłaty za czynsz, energię, gaz.

Załączniki: ważne dowody. Do sądu przygotuj dwa egzemplarze pozwu z podwójną liczbą załączników (m.in. kopie faktur i rachunków potwierdzających wydatki na dziecko). Jeden komplet sąd przesyła pozwanemu ojcu.

Do jakiego sądu złożyć pozew? O zmianę wysokości alimentów należy wystąpić do sądu rejonowego, do wydziału rodzinnego (w miejscu zamieszkania dzieci lub pozwanego). Wszystkie sprawy o alimenty są zwolnione od kosztów sądowych.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:dziecko | alimenty | dzieci

Zobacz również

  • Jestem w drugim miesiącu ciąży i pracuję na podstawie umowy na czas określony (za trzy miesiące ulegnie ona rozwiązaniu). Czy w takim przypadku moja umowa zostanie przedłużona? Natalia z Chorzowa. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.