Reklama
  • Piątek, 21 listopada 2014 (08:05)

    Kiedy można stracić zasiłek rodzinny?

Reklama

Kiedy może to nastąpić? Gdy dochód rodziny przekracza kwotę ustaloną w przepisach. Obecnie dochód uprawniający do zasiłku rodzinnego nie może być wyższy niż 539 zł netto na osobę w rodzinie lub 623 zł, gdy jest w niej dziecko niepełnosprawne (od 1 listopada kryterium będzie wynosiło odpowiedno 574 zł i 664 zł).

Gdy dzieci kończą naukę zasiłek rodzinny może być odebrany, bo z założenia należy się on na dzieci do 18 lat. Na starsze, do 21 lat, przysługuje pod warunkiem, że dziecko się uczy, np. w technikum (nie na uczelni), a na studiujące do 24 lat, zasiłek się należy, jeśli ono jest niepełnosprawne.

Gdy dziecko, na które był przyznany zasiłek, zakłada własną rodzinę, traci go. Może starać się o zasiłek na swoje dzieci.

Pobierasz zasiłek rodzinny, ale zaczęłaś dorabiać i masz wyższy dochód? Poinformuj o tym ośrodek pomocy społecznej. Gdybyś nienależnie pobierała świadczenia rodzinne, będziesz musiała je zwrócić z ustawowymi odsetkami.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:zasiłek rodzinny | zasiłek | rodzinny

Zobacz również

  • Matka, która chce nakarmić dziecko piersią w kawiarni, nie powinna mieć z tym kłopotu. To właściciel lokalu ma problem. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.