Reklama
  • Czwartek, 29 sierpnia 2013 (08:05)

    Kto ma prawo do zasiłku rodzinnego

Trudno nam związać koniec z końcem. Mąż niedużo zarabia, a ja po urodzeniu trzeciego dziecka usłyszałam od szefa, że nie mam gdzie wracać. O jaką finansową pomoc moglibyśmy się starać i jak to zrobić?Teresa z Krotoszyna

W tej chwili o zasiłek rodzinny (oraz o dodatki do niego) mogą się ubiegać rodziny posiadające dziecko lub dzieci, w których dochód netto na osobę nie przekracza 539 zł miesięcznie (lub 623 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Zasiłek rodzinny w całej Polsce jest taki sam i zależy od wieku dziecka. Wynosi odpowiednio: 77 zł, gdy ma mniej niż 5 lat; 106 zł na pociechę w wieku 6-18 lat i 115 zł na dziecko powyżej 18 roku życia i do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Reklama

Wniosek o przyznanie świadczeń składa się od 1 września, na specjalnym formularzu, w ośrodku pomocy społecznej, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

Podstawa prawna: Rozporz. RM z 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych

Więcej na temat:wniosek | zasiłek rodzinny

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.