Święto flagi jest jednym z najważniejszych świąt w Polsce. Obchodzone jest ono 2 maja, wprowadzono je stosunkowo niedawno, ponieważ po raz pierwszy w kalendarzu znalazło się w 2004 roku. Dla każdego Polaka jest to jednak bardzo ważny dzień.
Co symbolizuje święto flagi?
Święto flagi dla każdej osoby oznacza powrót do suwerenności. Flaga jest najważniejszym znakiem, który oznacza niepodległe państwo. W związku z tym jej wygląd w stu procentach nawiązuje do historii kraju, stąd na fladze znajdują się kolory biały oraz czerwony.
Data 2 maja nie jest przypadkowa, ponieważ ma ona wiele wspólnego z wydarzeniami mającymi miejsce w przeszłości. 2 maja 1945 roku doszło do sytuacji, w której żołnierze polscy wywiesili flagę Polski na Kolumnie Zwycięstwa, znajdującej się w Berlinie. To wydarzenie odbierane jest przez historyków jako powrót Polski na niepodległą ścieżkę. Dzięki temu w dużej mierze zakończyła się II wojna światowa, dlatego święto flagi jest tak ważne i każdy patriota powinien obchodzić je z szacunkiem do flagi państwowej.
Dlaczego powstało święto flagi?
Święto flagi powstało po to, aby obywatele mogli:
- okazać swój szacunek do barw narodowych i flagi państwowej,
- flaga chociaż raz w roku wisiała w widocznym miejscu i jednoczyła wszystkie osoby.
Podczas święta flagi praktycznie na terenie całej Polski organizowane są różnorodne uroczystości państwowe, np. obchody z udziałem najważniejszych polityków z całego kraju. Ponadto organizuje się różne wydarzenia kulturalne, m.in. biegi. Większość osób w tym dniu na swojej odzieży ma także biało-czerwone kotyliony. Flaga państwowa dla każdego obywatela powinna być czymś niezwykle istotnym, symbolem związanym z Polską i walką o niepodległość. Należy mieć do niej ogromny szacunek i przynajmniej raz w roku okazać go publicznie. Święto flagi bardzo pozytywnie przyjęło się wśród polskiego społeczeństwa, mocno komentowane jest także na całym świecie. Ludzie mogą wtedy pokazać, że są dumni ze swojego pochodzenia i historii własnego kraju.
Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony
https://okolicznosciowe.com.pl/.
Następny tekst: http://planetadebiana.pl/kotyliony-patriotyczne-obecnie/