Nakrycie głowy dla dziewczynki to nie tylko garderoba chroniąca przed wychłodzeniem, ale również designerski gadżet, który odpowiednio dobrany nadaje charakteru dziecięcej stylizacji. Sprawdź jakie czapki są modne w tym sezonie i jak je dobrać, by stanowiły funkcjonalną i miłą dla oka część dziewczęcej garderoby.

Czapka dla dziewczynki – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Nakrycie głowy musi mieć odpowiedni rozmiar. Nie może być za duże i za małe. Jeżeli masz problem, ponieważ nie wiesz, w jakim rozmiarze kupić córce czapkę, najlepiej będzie zmierzyć jej obwód głowy. To jedyna i skuteczna metoda doboru czapki, która pozwoli Ci na sprawne poruszanie się po internetowym sklepie. Nie zawsze cyfry w tabelce uwzględniające wiek dziecka będą adekwatne do rozmiaru głowy Twojego dziecka, ponieważ dziewczynki różnią się między sobą posturą. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego jest uszyta czapka dla dziewczynki lub chłopca. Tkanina musi być przyjazna dla skóry głowy, nie może uczulać ani przegrzewać. Elastyczna tkanina powinna w sposób komfortowy dopasowywać się do kształtów głowy, jednocześnie chronić przed utratą ciepła, ale też zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Grubość materiału musi uwzględniać warunki pogodowe. Na pierwsze jesienne chłody możesz wybrać cieńszą bawełnę, ale już na zimowe poranki, przy minusowej temperaturze musisz zapewnić dziecku czapkę o grubszym splocie z dodatkowym ociepleniem.

Czapka dla dziewczynki – modny element garderoby

Nie wszystkie dziewczynki lubią róż, ale zdecydowanie kochają kolory. Nakrycie głowy powinno odzwierciedlać upodobania dziecka. Bardzo często dziewczynki wybierają garderobę z motywem ich ulubionych postaci z bajek. W ubiorze dziecka liczy się też praktyczność i uniwersalność. Kolorami, które nie wychodzą z mody, jest czerń i biel. Czapki w ciemnych barwach stanowią praktyczne nakrycia, ponieważ nie widać na nich szybko zabrudzeń. Jasne nakrycia rozświetlają twarz dziecka. Oba kolory stanowią neutralną bazę i świetnie łączą się z pozostałymi kolorami. Dobrze sprawdzają się czapki w 2 lub 3 tonacjach, które wnoszą w codzienną stylizację nutę radości i ożywienia. Szarość z bielą i różem to ciekawe połączenia kolorystyczne, które tworzą wyjątkowe nakrycia głowy. W czapkach u dziewczynek sprawdzają się wszelkie dodatki w postaci pomponów, kokardek, koralików i oryginalnych naszywek.

Jesienno – zimowe propozycje czapek dla dziewczynki

W tym sezonie bardzo modne są kolory bieli i szarości. Róż jest wciąż na topie, ale zdecydowanie nie cukierkowy, tylko w pastelowej, delikatniejszej odsłonie. Kolory czapek mają wyciszać. Spójność i harmonia powinna wyróżniać elegancką, ale dziecięcą czapkę. Dla małej faszionistki dedykowane są również gotowe zestawy czapek z szalikiem lub chustą. Takie komplety dobrze chronią przed zimnem i stanowią mocny akcent w zimowo-jesiennej stylizacji dziecka. Dla dziewczynek polecane są modele dwustronne, by dłużej mogły cieszyć się różnorodnością nakrycia. Czapka smerfetka z brokatowym paskiem dla dziewczynki starszej oraz duże, puchate pompony dla małych latorośli to zdecydowanie hity tego sezonu.

Pamiętaj, że dziecko powinno nosić czapkę z radością i nie powinna ona by przedmiotem codziennych dram, dlatego dobrze jest w proces zakupu włączyć córkę. To może być ciekawe i przyjemne doświadczenie dla dziecka, które poprzez strój będzie mogło wyrazić to, co się mu podoba.