Dla dzieci najbardziej interesującymi przedmiotami zazwyczaj nie są ich zabawki. Zdecydowanie chętniej sięgają po przedmioty codziennego użytku takie jak akcesoria kuchenne czy też narzędzia taty. Lubią włączać przyciski na sprzętach AGD, wyłączać światło, a nawet wkładać wtyczki do gniazdek. Oczywiście odpowiedzialny rodzic wie, że większością tych rzeczy dziecko nie może się bawić, ale ciekawość wynikająca z chęci poznawania świata jest silniejsza i rzadko kiedy dziecko faktycznie słucha się nakazów rodziców. Dlatego by nieco odciągnąć dzieci od realnych przedmiotów, warto zaproponować im alternatywę, czyli tablicę manipulacyjną.

Czym jest tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne jak sama ich nazwa wskazuje, mają formę klasycznych tablic. Na ich powierzchni przyklejone są i zawieszone różne elementy życia codziennego i przedmioty, które najbardziej kuszą dzieci. Mowa tutaj między innymi o lusterkach, włącznikach światła czy też małych latarkach. Na takich tablicach można znaleźć również telefony, kalkulatory oraz piloty do TV. Jeśli dziecko lubi włączać i przełączać guziki, będzie to dla niego strzał w dziesiątkę. Ponadto elementami takiej tablicy aktywności bywają też klamki i kłódki, dzwonki rowerowe, trąbki, cymbałki, bębenki, dzwonki, papier ścierny, koralki, tablica kredowa itp. Tak naprawdę pomysłów na tego typu tablice jest wiele. Można je wykonać samodzielnie w domu, po wcześniejszej wizycie w sklepach budowlanych czy też w markecie. Jednak aby wszystkie elementy były w pełni bezpieczne i nadawały się do kontaktu z dzieckiem, lepiej jest zdecydować się na gotowy produkt.

Tablice manipulacyjne od Foxfamily

Na stronie sklepu: https://foxyfamily.pl/, można znaleźć wiele interesujących tablic manipulacyjnych. To, co bez wątpienia je wyróżnia, to osobliwe kształty. Mają one postać żyrafy, słonia czy też misia koala. Pojawiają się również lwy, lisy oraz lamy. Wszystko to wykonane z solidnych materiałów, uzupełnione o ciekawe kolory i ponadczasowy design. Taka tablica będzie atrakcyjna dla dziecka nie tylko ze względu na to co się na niej znajduje, ale również ze względu na kształt i bardzo ciekawą oprawę.

Na tablicy znajduje się przeciętnie ponad 20 różnych elementów takich jak zegary, kołatki czy też gwizdki. Na tak dobrze wyposażonej tablicy: https://foxyfamily.pl/produkty/henry-the-surfer-stojak/, dziecko znajdzie wszystko, co mogłoby je zainteresować. Rodzic natomiast nie musi się obawiać o bezpieczeństwo swoje pociechy, ponieważ gotowe tablice są w pełni bezpieczne.