Spór prawny może powstać na każdej płaszczyźnie życia. Niewiele osób wie jednak o istnieniu prawników, którzy specjalizują się w sprawach związanych z ZUS. Co należy więc do zakresu obowiązków takiego prawnika i w jakich sprawach może pomóc zainteresowanym?

Ubezpieczenia – często problematyczna kwestia życia codziennego

Niejednokrotnie można się zastanawiać, czy podlega się pod ubezpieczenie z ZUS, jakie opłaty w ramach składek powinno się uiszczać oraz jakie kwoty emerytury powinny być wypłacane. Problemy zaczynać się mogą też w innych przypadkach, np. posądzenia o fikcyjną działalność gospodarczą. Jest to częsty przypadek i mimo że na co dzień nie zwraca się na takowe uwagi, mogą w każdej chwili okazać się bardzo istotne, jeśli będziemy chcieli założyć swoją działalność gospodarczą. W takich chwilach, mimo częstych stwierdzeń, że sprawy przeciwko ZUS są proste, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanej osoby, która od początku do końca poprowadzi naszą sprawę i nie dopuści do uchybień w trakcie jej trwania. Wyspecjalizowany prawnik pomoże nam zebrać wszelkie dowody potwierdzające prowadzenie działalności. Prawnik specjalizujący się w sprawach ZUS pomoże również w kwestiach zasiłków macierzyńskich, ubezpieczenia zdrowotnego pracowników lub w sprawach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, od których z ZUS przysługuje świadczenie, w związku z ewentualnymi odmowami udzielenia któregokolwiek ze świadczeń oraz w toku spraw procesowych związanych z odwołaniem od odmowy udzielenia któregokolwiek ze świadczeń.

Czy korzystanie z porady i pomocy prawnej musi być kosztowne?

Skorzystanie z pomocy prawnej w sprawach związanych z ZUS bądź z porady prawnej w celu napisania odpowiedniego odwołania do sądu wyższej instancji nie musi wcale kosztować fortuny. Przede wszystkim należy zorientować się w indywidualnych cenach kancelarii zajmujących się daną dziedziną, jednak ceny za samą poradę oscylują między 100 a 300 złotych + VAT, warto też w obecnych czasach rozważyć poradę online, której cena zaczyna się już od 50 złotych + VAT. Sama pomoc prawna też nie odstrasza swoją ceną, a wygrana sprawa z ZUS jest o wiele cenniejsza niż ponoszenie ewentualnych kosztów sądowych w związku z przegraniem sprawy. Aby uchronić swoje interesy, najlepiej zdecydować się na profesjonalną pomoc specjalisty. Dzięki temu masz pewność, że powierzasz swoje interesy odpowiedniej osobie, która nie dopuści do uchybień podczas procesu i zapewni możliwie najkorzystniejsze rozstrzygnięcie sporu z ZUS.