Domowe maseczka na twarz jest równie skuteczna. Jak ta wykonana za pomocą kosmetyków do tego przeznaczonych. Domowa maseczka zajmuje niewiele czasu, bo od 5 do 30 minut. A efekt w postaci poprawy wyglądu skóry jest natychmiastowy i gwarantowany. Maseczki domowe są banalnie proste w przygotowaniu. A większość składników do ich przygotowaniu są dostępne w kuchni. Domowa maseczka to prosta receptura i jest ich bardzo dużo. Wśród przepisów na maseczki na twarz DIY są maseczki oczyszczające. Maseczki nawilżające oraz domowe maseczki z miodu.

Jakie właściwości mają domowe maseczki na twarz?

Domowa maseczka na pewno znacząco nawilża wysuszoną skórę. Poprawia jej kolor i wygląd. Łagodzi podrażnienia i oczyszcza skórę twarzy. Warto zatem domowe maseczki stosować. Jednak są pewne zasady, które gwarantują najlepszy efekt. By go osiągnąć, skorzystaj z poniższych rad:

 • Po pierwsze – Maskę najlepiej nakładaj około godziny 18.00
 • Punkt dwa – Aplikuj ją na oczyszczoną cerę.
 • Po trzecie – Przed nałożeniem maseczki zrób delikatny peeling.
 • Na koniec – Po zmyciu maseczki wodą, przetrzyj skórę wacikiem nasączonym tonikiem. Nałóż ulubiony krem nawilżający.

Do wykonania domowej maseczki na twarz używaj składników BIO.

Domowe maseczki na twarz — sprawdzone przepisy

Domowa maseczka nawilżająca z żółtka kurzego — przepis

To maseczka na twarz i dekolt. Przed nałożeniem maseczki z żółtka kurzego na te części należy położyć ręcznik. Zwilżony gorącą wodą. Powinien być gorący, ale nie powinien nas parzyć. Ręcznik pozostawiamy na kilka minut, by dobrze rozgrzać skórę.

Natychmiast po zdjęciu ręcznika nakładamy świeże, roztrzepane jajko kurze. Okład pozostawiamy na około 30 minut. Po upływie tego czasu maseczkę zmywamy chłodną wodą. Najlepiej użyć wody przegotowanej.

Żółtko kurze jest bogate w wiele odżywczych składników. Żółtko zawiera dużo witaminy A i cholesterolu. Jeśli dokucza ci sucha skóra. To ta domowa maseczka nawilżająca sprawdzi się doskonale. Maseczka na twarz z jajka znacząco poprawi stan skóry.

Domowa maseczka nawilżająca z ryżu — przepis

Domowa maseczka nawilżająca z ryżu to sekret Japonek na wiecznie młodą cerę. Ryż to popularna roślina na całym świecie. Sprawdza się w kuchni, ale jak widać również w kosmetyce.

Przygotowanie maseczki z ryżu jest bardzo proste. Do przygotowania maseczki należy użyć ryżu sprzedawanego na kilogramy. Ryż sprzedawany w plastikowych torebkach się nie nadaje. Do wykonania maseczki potrzebna jest Ci woda po gotowaniu ryżu — nie wylewaj jej. Zastosuj proporcie ryżu do wody 1:2. Przemyj wodą po gotowaniu ryżu twarz i pozostaw na około 15 minut. Po tym czasie zmyj twarz letnią, przegotowaną wodą.

Domowa maseczka nawilżająca z mąki i słodkich migdałów — przepis.

Ta domowa maseczka z oleju ze słodkich migdałów i mąki jest idealna dla cery przesuszonej ze skłonnością do złuszczania się. Jest równie łatwa w przygotowaniu.

Składniki:

 • 2 łyżeczki mąki pszennej,
 • 1/4 łyżeczki soli kuchennej,
 • 2 łyżeczki oleju ze słodkich migdałów

Wszystkie składniki wymieszaj do uzyskania jednolitej masy. Maseczkę nałóż na przesuszone partie skóry. Zmyj letnią, przegotowaną wodą po około 10 miniutach od nałożenia. Jest wiele przepisów na domowe maseczki na twarz. Najpopularniejsza to:

 • maseczka na twarz z jajka
 • maseczka na twarz z miodu
 • maseczka na twarz z kawy
 • maseczka na twarz z aloesu
 • maseczka na twarz z drożdży
 • maseczka na twarz z banana
 • maseczka na twarz z kurkumy

Koniecznie przeczytaj: http://www.partnerstwo-nyskie2020.pl/poznaj-swieczki-yankee-candle/