Nikogo nie trzeba przekonywać do nadmiernej ilości zanieczyszczeń w naszym powietrzu, coraz częściej w mediach mówi się o smogu, jego przekraczanych często wartościach i sposobach na przeciwdziałanie i zabezpieczanie się przed wpływem smogu na nasze zdrowie. Wzrasta również w szybki i niepokojący sposób ilość osób cierpiących na alergie spowodowane alergenami unoszącymi się w powietrzu.

Oczyszczacz powietrza co to jest i do czego służy?

Oczyszczacz powietrza to proste w użytkowaniu urządzenie, zwykle o wysokości do kilkudziesięciu centymetrów, które umieszczamy na podłodze i wykorzystujemy do oczyszczenia powietrza ze smogu, alergenu albo dokuczliwego  zapachu dymu papierosowego czy innych brzydkich i niechcianych zapachów. Oczyszczacze świetnie potrafią filtrować powietrze z niechcianych roztoczy, pleśni, a nawet wirusów. Są to urządzenia przenośne, więc można je użytkować we wszystkich pomieszczeniach mieszkania czy domu.

Oczyszczacz powietrza z czego się składa i jak działa?

Bardzo ważnym elementem oczyszczaczy powietrza są filtry. Filtr węglowy doskonale wiąże większość zanieczyszczeń co pozwala na oddychanie czystszym powietrzem. Większość tych urządzeń wyposażona jest również w filtr wodny, który ewidentnie zwiększa jakość powietrza po jego oczyszczeniu, gdyż doskonale unieszkodliwia zanieczyszczenia hydrofilowe i miękkie osady.

Producenci wciąż doskonalą systemy oczyszczające powietrze, gdyż nasze potrzeby w tym względzie wciąż rosną. Większość nowoczesnych i innowacyjnych oczyszczaczy powietrza wyposażona jest w elementy jonizujące powietrze i nawilżające je. Moduł jonizujący ma za zadanie wytwarzanie jonów tlenu, natomiast nawilżający wprowadzenie pary wodnej do powietrza. Pozwala to na maksymalne zwiększenie stopnia czystości powietrza.

Dokonując wyboru modelu oczyszczacza warto również zwrócić uwagę na opcję trybu nocnego, która jest wyjątkowo ważny dla osób z chorobami alergicznymi. Opcja ta pozwala na pracę urządzenia również w nocy i w cichym trybie, co umożliwia zdrowy sen również alergikom.

Oczyszczacze to w dzisiejszym świecie wyjątkowo funkcjonalne urządzenia.

W merytorycznym przygotowaniu informacji do artykułu pomógł właściciel sklepu internetowego https://oxyshop.pl