Legginsy to najwygodniejsze spodnie do ćwiczeń – sprawdzają się na siłowni i podczas joggingu, a także na domowych treningach. Dopasowując się do kształtu ciała, pozwalają wygodnie wykonywać ćwiczenia dynamiczne i statyczne, bez zahaczającego o sprzęt materiału czy wyczuwalnego oporu powietrza. Będąc w ciąży, nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej – wręcz przeciwnie, pewna jej dawka jest wskazana dla zachowania prawidłowego metabolizmu i dobrego ukrwienia całego ciała.

Czym wyróżniają się legginsy ciążowe?

Rosnący ciążowy brzuszek może powodować pewien dyskomfort w noszeniu tradycyjnych legginsów – zazwyczaj mają niski stan i uciskają brzuch lub kończą się pod nim, nie zapewniając amortyzacji brzucha. Rozwiązaniem są legginsy ciążowe, które są zaprojektowane tak, by zakryć ciążowy brzuszek i dobrze trzymać go podczas ćwiczeń. Zapewniają wygodę i poczucie luzu, które jest ważne podczas wszelkiej aktywności fizycznej. Nadają się na każdy etap ciąży dzięki doskonałej rozciągliwości materiału. Delikatnie modelują sylwetkę, nie powodując przy tym dyskomfortu.

Legginsy nie tylko do ćwiczeń

Oprócz treningów, legginsy ciążowe przydadzą się także do noszenia na co dzień, na przykład pod sukienką. Pomoże to skuteczniej ukryć ciążowy brzuszek i zmniejszyć jego ruchomość. W ciąży warto postawić na wygodę – zakładając pod sukienkę legginsy zamiast rajstop, zwiększamy codzienny komfort i otrzymujemy cieplejszą stylizację. Ciążowe legginsy idealnie sprawdzą się również podczas wykonywania prac domowych, takich jak sprzątanie czy gotowanie, kiedy chcemy uniknąć zabrudzenia wyjściowych ubrań. Dzięki nim nie odczujemy ucisku lub zsuwania się spodni podczas energicznych czynności – to ważne dla utrzymania dobrego samopoczucia i zapobiegania mdłościom czy osłabieniu.

Spodziewając się dziecka, warto sprawić sobie wygodne ubranie, w którym spędzimy najbliższe kilka miesięcy – dobrze, jeśli w ciążowej garderobie znajdą się odpowiednie legginsy do ćwiczeń i codziennej aktywności. Komfort przyszłej mamy jest kluczowy dla jej zdrowia i ograniczenia stresu, co przekłada się na szczęśliwszą rodzinę po przyjściu dziecka na świat.