Wybór zabawek dla dzieci nie jest prosty. Każda z propozycji na rynku dostosowana jest do określone kategorii wiekowej. Rodzice muszą więc być czujni i starać się dobierać zabawki adekwatnie do wieku dziecka i jego poziomu intelektualnego. Oto propozycje zabawek dla dzieci do 4 lat przesłane przez właściciela sklepu internetowego https://www.maxizabawa.pl/:

Kolejka

Po taką zabawkę najczęściej sięgają ojcowie swoich dzieci bez względu na płeć dziecka. Taka zabawka to frajda zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Konstruowanie trasy pociągu i poszczególnych stacji rozwija kreatywność dziecka oraz umiejętności konstruowania. Warto podkreślić, że taka zabawka kształtuje również wyobraźnię dziecka. Kolejka drewniana to doskonały wybór dla 4-letniego dziecka!

Przytulanki

Wiek 4 lat to czas, kiedy dzieci uwielbiają bawić się przytulankami. Interesują się już postaciami z bajek i pragną mieć swojego pluszowego przyjaciela, który będzie towarzyszył im podczas zabawy oraz często nieprzyjemnego zasypiania. Warto podkreślić, że przytulanka pełni również funkcje terapeutyczne. Dziecko, któremu jest smutno lub jest obrażone na rodzica, często opowiada zabawce o swoich uczuciach, dzięki czemu uczy się odpowiednich postaw społecznych i ma przyjaciela. Przytulanka, szmaciana lalka. Blondynka o niebieskich oczach, Trudi z pewnością stanie się najlepszym przyjacielem dziecka!

Duża piłka do skakania

Często dzieci potrzebują wyładowania swojej energii. Warto zadbać, aby wyładowywana była ona na zabawkach, a nie na innych dzieciach. Piłka do skakania to nie tylko zabawa, ale również nauka utrzymywania równowagi i balansowania. Konieczne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru piłki, aby nie była ona zbyt mała i zbyt duża. Doskonały wybór to Piłka sensoryczna XXL dla dzieci B.Toys. 

Klocki konstrukcyjne 3D

Klocki to żadna nowość dla 4-letniego dziecka. Odpowiedniki 3D mają jednak to do siebie, że do tworzenia danej konstrukcji konieczne jest przeczytanie dołączonej instrukcji obsługi. Takie zabawki pozwalają na tworzenie nie tylko postaci z bajek, ale również figur konstrukcyjnych. Labirynt drewniany tor dla kulek Vertigo Quadrilla Hape to doskonały pomysł dla prezent dla małego konstruktora!

Instrumenty

To doskonały czas na to, aby dziecku zakupić zabawkowe instrumenty muzyczne. Taka zabawa wpływa kojąco na układ nerwowy i wspomaga wyrażanie swoich emocji poprzez granie i śpiew.